“MUŞ OVASIYLA NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ”

DEZAVANTAJLI KIZLAR TARİHİ ESERLERLE BULUŞTU

CADDE VE SOKAKLAR AYDINLATILIYOR

ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ VE TOHUM DESTEĞİ

KIRSALDAKİ KADINLARA YÖNELİK HALI KURSU AÇILDI

DOKTORLARDAN "AŞI OLUN" ÇAĞRISI

TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI

52 METRELİK ANITIN BAKIM ONARIMI YAPILIYOR

Muş Özel İdare Genel Sekreterliği ekipleri Malazgirt Zaferinin 950. Yılı kutlamaları için Malazgirt anıtının bakım ve onarımını yaparak hazırlıklarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Sultan Alparslan'ın diyarı Muş'un Malazgirt ilçesinde, Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü kutlamalarının yapılacağı alanda çalışmalar aralıksız sürüyor. Etkinlik alanlarında yapılan çalışmaların yanı sıra Muş İl Özel İdare Genel Sekreterliği ekipleri 52 metre yüksekliğindeki anıtın bakım onarımını yapıyor.

26 Ağustos tarihinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenecek olan kutlama programı için hazırlıkların hızlandırıldığı alanda ekipler, bakım onarım çalışmaları ile birlikte çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarını da gerçekleştiriyor.

Bakanlar Kurulu kararıyla iki yıl önce "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" olarak ilan edilen ilçenin Danişmentgazi Mahallesi'ndeki 238 hektar alanda giriş kontrol ünitesi, yüzlerce araçlık otopark, 250 metre uzunluğundaki 1071 adımlık fetih yolu, merasim ve hitabet alanı, 12 helikopter pisti, namazgah, ikram alanı, şadırvan, giriş takı, spor ve oyun alanları, yürüyüş yolu ve dinlenme yerlerinin inşa edildiği parkta, yüz tanıma sistemli güvenlik kamera sistemi kuruldu, 160 bin metrekare alanda ağaçlandırma ve çimlendirme çalışması tamamlandı. Parkta 4. etap çalışmaları kapsamında da bin kişilik tribünü olan at koşu sahası, okçuluk ve cirit alanları, geleneksel oyun grubu bölümü, peyzaj düzenlemesi, 500 kişilik tribünü olan güreş sahası, han ve oba çadırları ile 44 dükkanın yapım çalışmaları sürüyor.