“AK PARTİ MİLLETİN KURDUĞU, BUGÜNE KADAR DA MİLLETİN GETİRDİĞİ BİR PARTİDİR”

MŞÜ FAKÜLTELERİ GÖZ DOLDURUYOR

YAVUZ: “BİZ BİR DAVANIN NEFERLERİYİZ”

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

ENGELLİLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

BEYAZ ESARET KENDİSİ GÖSTERDİ

AK PARTİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

ALPARSLAN-1 BARAJI'NIN YÜZEYİ DONDU

Doğu Anadolu bölgesinde etkisini sürdüren soğuk havalar, Muş’ta da sabah ve akşam saatlerinde sıfırın altında 14-15 derece olarak seyretmesi nedeniyle Alparslan -1 Barajının yüzeyinin donmasına sebep oldu

Muş'ta günlerdir etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyinin büyük bölümü buzla kaplandı. Bölgede kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Muş'ta gece saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesiyle Alparslan-1 Barajı'nın yüzeyi kısmen dondu. Dere, gölet ve nehirlerin de buzla kaplandığı kentte, ağaçlarda kırağı tuttu, sis etkili oldu.

METEOROLOJİDEN BUZLANMA UYARISI

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Yer yer sis ve pus ile kuvvetli buzlanma ve donun beklendiği bölgede, hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve batıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette, Van Gölü'nde ise doğudan saatte 30 kilometre kuvvetinde esecek. İl merkezleri için en yüksek sıcaklığın Hakkari'de 11, Bitlis'te 10, Van'da 9 ve Muş'ta sıfır derece olması bekleniyor.