ASYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

2020 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KAMU KURUMLARINDA MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

MUŞ BELEDİYESİ KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

ANAOKULLARINA UZAKTAN EĞİTİM VERİLECEK

MİNİK AREN, SAĞLIĞI İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

İÇME SUYU PROJESİNİN İHALESİ SONUÇLANDI

ASYA, ESKİ HAL ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Gönül Belediyeciliği’ programı kapsamında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledi

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya belirli aralıklarla gerçekleştirdiği esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Asya’nın bu defa ki durağı olan eski hal bölgesinde esnaf ziyaretlerinde Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı eşlik etti.

Eski hal bölgesinde faaliyet gösteren işyerlerini tek tek gezen Başkan Asya esnafa hayırlı işler dileyip samimi sohbetlerde bulundu. İşyerlerinden birinde oturup vatandaşlarla sohbet eden Başkan Asya belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bazı esnaflarla ayaküstü sohbet eden Başkan Asya, her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmek için gayret ettiklerini, vatandaşların görüş ve önerilerini önem arz ettiğini söyledi.

Yapılan ziyaretlerin amacının esnafla ve halkla istişare etmek olduğunu söyleyen Asya, sorunları yerinde görmek, ortak bir akılla sorunları çözmek, belediyenin çalışmalarını halka anlatmak, esnafları dolaşarak şehrin sorunlarını dinleyeceklerini ve projelerini halkla paylaşacaklarını ifade etti.

Halkla bütünleşerek yapılacak hizmetlerin daha verimli ve isabetli olacağını belirten Başkan Asya; “Esnaf ve vatandaş ziyaretlerimizi mümkün olduğunca devam ettireceğiz. Onların sorun ve sıkıntılarını dinleyeceğiz. Bugünde eski hal bölgesi dediğimiz yerde esnaflarla bir araya geldik. Kendilerine hayırlı işler bol kazançlar dileklerimizi ilettik. Belediyemizin çalışmaları hakkında kendilerini bilgilendirdik. Fikirlerinin olduğu yerlerde de görüş ve önerilerine kulak verdik. Biz burada memleketimizi ve halkımızı en iyi konuma getirme çabası içerisindeyiz. Allah’ın izniyle çalışmalarımızla Muş’umuzu en güzel hale getireceğiz. Bize düşen görev neyse onu yerine getirmeye hazırız. Yeter ki esnafımızın işi iyi olsun halkımızın yüzü gülsün. Esnaf ve vatandaşlarımız her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim” şeklinde konuştu.

“ESNAFIMIZIN VE EŞRAFIMIZIN TALEP VE ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEĞİZ”

Alt yapı projesinin önemine dikkat çeken Başkan Asya, “İki yıl önce ciddi bir sorumluluk alarak ilimizin içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını yenilemeye başladık. Bu süre içerisinde ister istemez sıkıntılarla karşılaştık. Allah’a şükürler olsun ki bunların sonucunda iyi bir hizmet ortaya çıktı. Esnafımızın ve eşrafımızın talep ve önerileri doğrultusunda hareket edeceğiz. Eksikliklerinizin giderilmesi noktasında en kısa zamanda gerekli çalışmaların yapılacağından emin olabilirsiniz. Biz bu yola söz vererek çıktık. Allah’ın izniyle verdiğimiz sözü de yerde bırakmayacağız” diye konuştu.

Belediyenin yaptığı çalışmalardan çok memnun olduklarını ve Belediye Başkanı Feyat Asya’nın, sık sık esnafları ziyaret edip, sorunlarını dinlemesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen esnaflar başkana olan sevgilerini dile getirdiler.