ASYA: “İTFAİYECİLERİN TEK ÖDÜLÜ, BAŞARILARINDAN ALDIKLARI HAZDIR”

26 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Belediye Başkanı Feyat Asya; “İtfaiyecilerin tek ödülü, başarılarından aldıkları hazdır” dedi.

Belediye Başkanı Feyat Asya İtfaiye Teşkilatının 308. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Her yıl 26 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik Haftası veya bir diğer adı ile Yangından Korunma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş İtfaiyesi başta olmak üzere tüm teşkilatın haftasını kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Tüm itfaiye teşkilatlarına gayretlerinden dolayı minnet borçlu olduklarını belirten Başkan Asya; “Geçmişi 1714’lere dayanan İtfaiyecilik; bilgi, tecrübe, cesaret ve özveri isteyen mesleklerden birisidir. Vatandaşın yangınlara karşı can ve mal güvenliğini koruma görevini üstlenen itfaiyecilerin; her türlü koşulda hiç bir menfaat gözetmeden düşündüğü tek şey kurtarmak ve söndürmektir. Tek ödülü ise başarılı olduğunda duyduğu hazdır. Bu nedenle tüm itfaiye teşkilatlarımıza ve itfaiyecilerimize gayretlerinden ötürü minnet borçluyuz. Bu vesileyle, görevini yaparken hayatlarını dahi feda etmekten çekinmeyen itfaiyecilerimizin bu anlamlı haftasını kutluyor, yangınsız ve kazasız günler dileğiyle, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
2023 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

“ÇALIŞMA HAYATINDAKİ BİRÇOK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

ASYA, ÜNLÜ KÖŞE YAZARLARININ RADARINDA

BİNGÖL: “ŞİDDETLE İLGİLİ ÖZEL MAHKEMELER KURACAĞIZ”

İHTİYAÇ FAZLASI SAMAN ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLİYOR

MUŞ CEVİZİ TEZGAHLARI SÜSLÜYOR

MUŞ’TA 34 BİN ARAÇ TRAFİĞE KAYITLI