ASYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

2020 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KAMU KURUMLARINDA MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

MUŞ BELEDİYESİ KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

ANAOKULLARINA UZAKTAN EĞİTİM VERİLECEK

MİNİK AREN, SAĞLIĞI İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

İÇME SUYU PROJESİNİN İHALESİ SONUÇLANDI

BELEDİYENİN COVİD-19 DENETİMİ SÜRÜYOR

Muş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, covid-19 salgını dolayısıyla şehir merkezinde denetimlerini sürdürüyor

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da devam ediyor. Muş Belediyesi pandemi süreci boyunca toplu yaşam ve toplu kullanım alanlarını düzenli olarak dezenfekte ederken, İl Hıfzı Sıhha Kurulunca oluşturulan ekiplerde görev yapan personeller de şehir merkezinde denetimler yapıyor.

Muş Belediyesi Zabıta ekipleri araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu ana caddeler başta olmak üzere il genelindeki maske, mesafe ve temizlik konularında vatandaşlara uyarılarda bulundu. Eksiklik tespit edilen işletmeler hakkında tutanak tutularak bir sonraki denetime kadar bu eksikliklerin giderilmesi istendi.

Pandemi sürecinin başından beri denetimler konusunda taviz vermeyen Muş Belediyesi; alışveriş merkezleri, marketler, kuaför ve güzellik merkezleri, kafeler başta olmak üzere; vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların denetlemelerine devam ediyor. Ekipler, ayrıca emniyet mensupları ile birlikte cadde ve sokaklarda araç ve yaylarda maske denetimi yapıyor.