ETÜT PROJE YAKLAŞIK MALİYET HAZIRLAMA HİZMET ALIMI YAPILACAK

DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ YAPILACAK

HURDA KARŞILIĞI BİNA YIKIMI YAPILACAK

GÜNDÜZÖZ: “HERKES MASKESİNİ TAKACAK”

“300 BİN VATANDAŞA EĞİTİM VERECEĞİZ”

ASYA, İLK DOZ AŞINI YAPTI

221 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

‘ÇİFTÇİ VE PERSONEL EĞİTİM ÇALIŞMALARI’ DEVAM EDİYOR

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında çiftçi eğitimleri çevrimiçi olarak devam ediyor.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında bitkisel üretim ve hayvansal üretim konularında çiftçi ve personel eğitimine yönelik imzalanan işbirliği protokolü kapsamında online eğitimler sürdürülüyor. ‘Çiftçi ve Personel Eğitim Çalışmaları’ kapsamında ‘Silajlık Mısır Yetiştiriciliği ve Tarımı’ ve ‘Arıcılık’ konularında eğitimler verildi.

Çevrimiçi olarak düzenlenen eğitimlere Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, eğitimle ilgili yöneticiler, üreticiler, akademisyenler ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri katılım sağladı

İmzlanan işbirliği protokolü kapsamında ‘Silajlık Mısır Yetiştiriciliği ve Tarımı’ ve ‘Arıcılık’ konuları işlendi. ‘Silajlık Mısır Yetiştiriciliği ve Tarımı’ konusunu Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ anlatırken, ‘Arıcılık’ konusunu ise Uygulamalı Bilimler Fakültesi Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Dilek Kabakcı tarafından verildi. Eğitim soru cevap faslının ardından sona erdi.

Akademisyenler tarafından verilen eğitimlerin Nisan ayına kadar süreceği belirtilirken, Pandemi döneminde Muş’ta faaliyet gösteren üreticiler ile teknik ve sağlık personelinin mesleki yeterliliklerinin artırılması doğrultusunda eğitim faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla yapılan protokol çerçevesinde, bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetini gerçekleştiren üreticiler ve bu alanda üretici örgütlerinde görev yapanlara bitkisel ve hayvansal üretim ve yetiştiricilik kapsamında bilimsel temelli eğitimler verilecek. Protokol çerçevesinde,  Muş'ta bitkisel ve hayvansal üretim faaliyetini gerçekleştiren üreticiler ve bu alanda üretici örgütlerinde görev yapan personellerin bitkisel ve hayvansal üretim ve yetiştiricilik kapsamında bilimsel olarak eğitilmesi konularında iş birlikleri yapılacak.