EĞİTİM FAKÜLTESİ, KAYA’YA EMANET

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Eğitim Fakültesi Dekanlığını yürüten Prof. Dr. Esin Kaya, yeniden asaleten atanarak, başarılı çalışmalarına devam edecek

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Esin Kaya ile devam edecek. 2019 yılında Eğitim Fakültesi Dekanlığına asaleten atanan Prof. Dr. Esin Kaya görev süresinin dolmasıyla beraber ikinci defa asaleten Eğitim Fakültesi Dekanlığına atandı. Yükseköğretim Genel Kurulunca ataması yapılan Kaya, tecrübelerini öğretmen adaylarına aktaracak. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ikinci defa asaleten ataması yapılan Prof. Dr. Esin Kaya’ya görevinde başarılar diledi.

Yenilikçi ve lider öğretmenler yetiştirmeye devam edeceklerini belirten Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Kaya; “5 bölüm, 8 ana bilim dalı ve 1700 öğrencisi ile eğitim-öğretim hayatına devam eden Eğitim Fakültemiz Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanabilen, eleştirel ve yaratıcı düşünme, araştırma sorgulama, problem çözme becerileri gelişmiş, üstün insani ve mesleki değerlere sahip, dijital dönüşüm kapsamında bilişim teknolojilerini yaşamın her alanında etkili bir şekilde kullanabilen, yenilikçi ve lider öğretmenler yetiştirmeye devam edecek” dedi.
2023 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

“ÇALIŞMA HAYATINDAKİ BİRÇOK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

ASYA, ÜNLÜ KÖŞE YAZARLARININ RADARINDA

BİNGÖL: “ŞİDDETLE İLGİLİ ÖZEL MAHKEMELER KURACAĞIZ”

İHTİYAÇ FAZLASI SAMAN ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLİYOR

MUŞ CEVİZİ TEZGAHLARI SÜSLÜYOR

MUŞ’TA 34 BİN ARAÇ TRAFİĞE KAYITLI