KIRAATHANE İŞLETMECİLERİ ESNEKLİK İSTİYOR

SON CEMRE DE DÜŞTÜ

ŞEHİT SAMET ÇALDIR KÜTÜPHANESİ AÇILDI

BAĞLAMA KURSUNA YOĞUN İLGİ

KOÇYİĞİT, GENEL KURUL TOPLANTISNDA KONUŞTU

MŞÜ’YE İKİ YENİ BÖLÜM DAHA

“BİZ VARIZ, HALKIMIZIN YANINDAYIZ”

EKİPLERİN KÖY YOLLARI AÇMA MESAİSİ SÜRÜYOR

İl Özel İdare Genel Sekreterliği karla mücadele ekipleri köy yollarının açılmasında gerçekleştirdiği zorlu mesailerini sürdürüyorlar.

Muş’ta etkili olan kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 192 köy yolunun 95’i yeniden ulaşıma açıldı.

Muş’ta kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar nedeniyle ulaşıma kapanan yollarda çalışma yürüten il özel idaresi ekipleri, kapalı köy yollarını yeniden ulaşıma açıyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, bugün itibari ile kapalı köy yollarının merkezde 11, Varto’da 35, Bulanık’ta 17, Malazgirt’te 17, Korkut’ta 14 ve Hasköy ilçesinde 3 olmak üzere toplam 97 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu ifade etti. Yentür, çalışmaların devam ettiğini ve dünden bugüne açılan köy yolu sayısının ise 95’e ulaştığını bildirdi.

Köylerinin bir haftadan bu yana kar yağışı altında olduğunu ifade eden Bilek Köyü Muhtarı Şabettin Özmen, “Sağ olsun il özel idaresi ekipleri gelip yolumuzu açtılar. Köyümüz 180 haneden oluşup, bin 200 nüfusu bulunmaktadır. Yüksek kesimde bulunduğumuz için yolumuz sürekli kapanıyor. Haftada 2 defa yolumuz açılıyor. Eskiden yollarımız bu kadar erken açılmazdı. Hastalarımızı kızakla götürüyorduk. Şimdi o sıkıntılar çok şükür yok” dedi.