“AK PARTİ MİLLETİN KURDUĞU, BUGÜNE KADAR DA MİLLETİN GETİRDİĞİ BİR PARTİDİR”

MŞÜ FAKÜLTELERİ GÖZ DOLDURUYOR

YAVUZ: “BİZ BİR DAVANIN NEFERLERİYİZ”

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

ENGELLİLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

BEYAZ ESARET KENDİSİ GÖSTERDİ

AK PARTİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

İŞ ADAMLARI YATIRIM İÇİN MUŞ’A GELDİ

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın daveti üzerine Bursa’dan Muş’a gelen iş adamları kente yapılabilecek yatırımlar üzerinde istişarelerde yapılarak, 2020 yılı çalıma sezonunda hayata geçirilen projeler gezildi.

Bursa Muş Der Başkanı Mahmut Asya’nın refakatçi olarak eşlik ettiği, Bursa’da çeşitli sektörlerde önemli işlere imza atan işadamlarından Gıyasettin Bingöl, Muhammet Etkeser ve Ömer Aktaş, Belediye Başkanı Feyat Asya’nın daveti üzerine fizibilite çalışması yapmak üzere Muş’a geldi.

Muş’ta yatırım ve istihdam imkanı oluşturmak için Bursa’dan kendi alanlarında başarılı işadamlarını davet eden Belediye Başkanı Asya, “Her alanda ilimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muş’umuzun altyapısını ve üstyapısı yeniledik. Artık iş, aş, ekmek zamanı” dedi.

Başkan Asya, havalimanında karşıladığı heyetle birlikte ilk olarak Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ü ziyaret etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğindeki Valilik makamında gerçekleşen ziyaretin ardından heyet, Çöğürlü Köyü girişindeki tekstil kente geçti. Vali Gündüzöz ve Başkan Asya, burada yapılması planlanan çalışmalarla ilgili işadamlarına bilgi verdiler. Tekstil kentteki incelemelerin ardından heyet, Tarihi Murat Köprüsü ile Valilik tarafından yapılan Sultan Alparslan Parkı’nı gezdiler. Akabinde Organize Sanayi Bölgesine (OSB) geçen heyet, burada yatırım teşvikleri hakkında bilgilendirildiler. Heyet OSB’deki incelemelerin ardından Muş Belediyesi’ne geçti. Başkan Asya, makamında ağırladığı misafirlerine görev süresi içerisinde hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verdi. Daha sonra Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’ne geçen heyete Muş Belediyesi Etüd ve Proje Müdürü Metin Yoldaş ile DAKA uzmanlarınca Muş’un yatırım potansiyeli ve teşvikler hakkında sunum yapıldı. Buradaki görüşmelerin ardından heyet Şehir Müzesini ve Millet Bahçesini ziyaret etti.

“ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI BİTTİ; ARTIK İŞ, AŞ, EKMEK ZAMANI”

Başkan Feyat Asya, Bursa heyetinin ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizin yatırım ve istihdamına katkıda bulunmak üzere Bursa’dan kendi alanlarında başarılı işadamlarımızı ağırlamanın sevincini yaşıyoruz. Özellikle ilimize yaptığı tesislerle desteğini hep yanımızda hissettiğimiz hayırsever eğitimci işadamı hemşehrimiz Gıyasettin Bingöl’e katkılarından dolayı minnettarız. Bugün kendilerine refakat eden değerli işadamları ile birlikte yoğun ve verimli bir gün geçirdik. İlimizin güzelliklerini kendileri ile paylaştık. Yatırım potansiyeli yüksek olan ilimizde her türlü imkanın olduğunu, onların da vatandaşlarımızın da yapacakları yatırımlardan karlı çıkacağını yerinde inceleyerek anlattık. Dileğimiz ve temennimiz bugün fizibilitesini yaptığımız bu işlerin yarın olumlu sonuçlarını alırız. Yatırım ve istihdamlarla Muş’umuzu hak ettiği seviyeye getirme gayretimiz canla başla devam edecek. Her alanda ilimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Muş’umuzun altyapısını ve üstyapısı yeniledik. Artık iş, aş, ekmek zamanı. İnşallah bundan sonra ilimizde güzel gelişmeler yaşanacak” dedi.

Geceyi Muş’ta geçiren iş adamları, Belediye Başkanı Feyat Asya ile birlikte Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulunarak, tesisin kapasitesi ve işleyişi hakkında bilgiler aldılar. Daha sonra işadamı hemşehrimiz Gıyasettin Bingöl’ün Varto’da yaptırdığı Yatılı Kız Kur’an Kursu binasını ziyaret eden heyet, İlçe Kaymakamı Ertuğrul Avcı ve Vartolu vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet ettiler.

Varto ziyareti sonrasında merkeze dönen heyet, Muş Alparslan Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’tan üniversitenin genel durumu hakkında bilgiler aldılar. Ardından iş adamı hemşehrimiz Gıyasettin Bingöl’ün destek verdiği, Kızılay bünyesinde faaliyet verecek Aşevi projesi için tahsis edilen alanda incelemelerde bulundular.