“AK PARTİ MİLLETİN KURDUĞU, BUGÜNE KADAR DA MİLLETİN GETİRDİĞİ BİR PARTİDİR”

MŞÜ FAKÜLTELERİ GÖZ DOLDURUYOR

YAVUZ: “BİZ BİR DAVANIN NEFERLERİYİZ”

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

ENGELLİLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

BEYAZ ESARET KENDİSİ GÖSTERDİ

AK PARTİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

KADEM’DEN KISA FİLM YARIŞMASINA DAVET

Kadın ve Demokrasi Derneği Muş Temsilciliği kadınlara dair yeni hikâyelerin izini sürmek için “Göç ve Kadın” konulu kısa film yarışmasına tüm Muşluları davet etti

Kadın ve Demokrasi Derneği Muş Temsilcisi Keziban Mergen, Hatay Temsilciliğinin başlattığı “Göç ve Kadın” konulu kısa film yarışması için davet çağrısında bulundu.

Günümüzün etkili mesaj araçlarından biri olan kısa filmle kadınlara yönelik yeni hikayelerin izini sürdürdüklerini belirten Mergen, anlatacak bir göç hikâyesi olan herkesi kısa film çekmeye davet ettiklerini söyledi.

Mergen, Hatay Temsilciliği tarafından düzenlenen, “Göç ve Kadın” konulu kısa film yarışmasıyla, sanatın evrenselliğinden ve anlatım gücünden yola çıkarak hayatın içinde göçmen bir kadın olarak var olma çabasına dikkat çekmek istediklerini belirterek; “Savaşlar, tehcirler, doğal felaketler ya da ekonomik nedenler, sebebi ne olursa olsun göçler, insanlık tarihinin acı gerçeği. KADEM olarak bu yarışmayla amacımız, kadının göçle beraber karşı karşıya kaldığı zorlukları kurmaca bir tür olan kısa film yoluyla kayıt altına almak ve yarınlara bu anlamda nitelikli bir görsel arşiv bırakmaktır” dedi.

ÖDÜL TÖRENİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE YAPILACAK

Mergen yarışmanın detayları hakkında yaptığı açıklamada ise; “Amatör ya da profesyonel, sinemaya ve kısa filme ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 10 Ocak 2021 tarihinde başladı. Son başvuru tarihi 27 Şubat 2021 olan yarışmada, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Türker Elitaş, KADEM Hatay Temsilcisi Selma Tunç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yönetmen Recep Çetin ve yönetmen Ümit Sıkar jüri üyesi olarak yer alıyor. Jürinin değerlendirmeleri sonucu ödüle layık görülen ilk üç eserden birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL para ödülü verilecek. “Göç ve Kadın” konulu yarışmanın ödül töreni ise 08 Mart 2021'de Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak. Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılan yarışmaya ilişkin sorular için ise kademsanat@kadem.org.tr adresinden irtibat kurulabilecek” ifadelerini kullandı.