MUŞ OVASININ EŞSİZ MANZARASIYLA YOLCULUK

ONKOLOJİ GÜNLERİ PROGRAMINA 10 ÜLKEDEN KATILIM

“27 MAYIS HER TÜR ACIMASIZLIĞIN SERGİLENDİĞİ BİR DARBEDİR”

ÖĞRETMENİN İLK YARDIMI ÖĞRENCİNİN HAYATINI KURTARDI

MUŞ'TA CEZAEVİ FİRARİSİ YAKALANDI

KENTİN YÖRESEL YEMEKLERİ TANITILDI

KIVANÇ: “ÇALIŞMALARIMIZI DA EN ÜST DÜZEYDE SÜRDÜRMEKTEYİZ”

KAR KAPLANLARININ ZORLU KIŞ MESAİSİ

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği bünyesindeki kar kaplanları, Varto ilçesinin kırsal kesimlerdeki köy yollarının ulaşıma açılması için hummalı çalışmalar gerçekleştiriyor

Muş’ta etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kapanan 109 köy yolundan 86’sı ekipler tarafından yeniden ulaşıma açıldı. Kentte özellikle kırsal kesimde etkili olan kar, tipi ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Yaklaşık 1 haftadır aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan zorlu coğrafyadaki köy yollarında çalışma başlatan İl Özel İdaresi Ekipleri, 86 köy yolunu yeniden ulaşıma açtı. Varto ilçesine bağlı 1816 rakımlı Kartaldere köyü yolunda çalışma yürüten kar kaplanları, kar kalınlığının tipi ve fırtına nedeniyle yaklaşık 2 metreye ulaştığı bölgelerde ilerlemekte güçlük yaşıyor. Vatandaşlara yeniden ulaşım vermek için hummalı bir çalışma yürüten ekipler, dondurucu soğuğa rağmen gece gündüz çalışıyor.

“KAR KALINLIĞI YER YER 2-3 METREYE KADAR ÇIKABİLİYOR”

Bir haftadan bu yana kar yağışının devam ettiğini ifade eden İl Özel İdaresi iş makinesi operatörü Cahit Balkan, açtıkları yolların tipi nedeniyle yeniden kapandığını söyledi.

Vatandaşa hizmet için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Balkan, “Kar kalınlığı yer yer 2-3 metreye kadar çıkabiliyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı gittikçe artıyor. Mecburen her zorluğa rağmen ilerlemek zorundayız. Çünkü köylerimizde hastalarımız olabiliyor ve öğrencilerimiz var. İl Özel İdare ekipleri olarak tüm zorluklara rağmen vatandaşlarımıza hizmet götürmek için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.