MUŞ NARKOTİK, ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRDİ

2 BİN 600 RAKIMLI KURTİK DAĞI BEYAZA BÜRÜNDÜ

“DEPREM VE AFET OKURYAZARI İNSANLAR YETİŞTİRELİM”

DSİ, AKARSU YATAKLARINDA ISLAH ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇADIR KURMA EĞİTİMİ VERİLDİ

BULANIK’TA KURSİYER KADINLARA EĞİTİM

KÖYLÜLER KIŞ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

KARADAĞ BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIDA TARIM SORUNLARI ELE ALINDI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ Başkanlığında yapılan toplantıda tarımın sorunları ve kırsal göçlerin tarım sektörüne etkileri ele alındı

Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş’taki tarımın sorunları, genç nüfusun tarımda kalma eğilimlerinin belirlenmesi konusunda ilin tarım paydaşları yöneticileri ile TÜBİTAK tarafından desteklenen proje kapsamında görüş alışverişinde bulunmak üzere bir odak grup toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ı ziyaret eden heyet, konuyla ilgili çalışmaların detaylarını aktardı. Yozgat Bozok Üniversitesinden Dr. Öğretim üyesi Bekir Ayyıldız başkanlığındaki çalışma ekibinde yer alan akademisyenlerin yanı sıra TİGEM arazisinde deneme ekipleri yapan üreticilerden Harun Altan ve beraberindeki heyetin de bulunduğu nezaket ziyaretinde Rektör Polat Muş ilindeki tarımsal sorunlarla ilgili olarak Muş Alparslan Üniversitesinde yapılan çalışmalardan bahsetti.

Heyet daha sonra 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi senato odasında gerçekleştirilen toplantıda Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ’ın başkanlığında toplandı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi yürütücülüğünde ve Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesinin araştırmacı olarak yer aldığı “Kırsal Göçlerin Tarım Sektörüne Etkileri ve Genç Nüfusun Tarımda Kalma Eğilimlerinin Belirlenmesi, Politik Yaklaşımlar” konulu proje kapsamında 8 üniversitede düzenlenen toplantının sekizincisi Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlendi. Toplantıya tarım paydaşlarımızın yöneticileri katıldı.