“MUŞ OVASIYLA NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ”

DEZAVANTAJLI KIZLAR TARİHİ ESERLERLE BULUŞTU

CADDE VE SOKAKLAR AYDINLATILIYOR

ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ VE TOHUM DESTEĞİ

KIRSALDAKİ KADINLARA YÖNELİK HALI KURSU AÇILDI

DOKTORLARDAN "AŞI OLUN" ÇAĞRISI

TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI

“KIRSALDA DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN KOOPERATİFÇİLİK PANELİ” DÜZENLENECEK

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 20 Eylül 2021 tarihinde Muş Öğretmenevinde “Kırsalda Daha İyi Bir Yaşam İçin Kooperatifçilik Paneli” düzenleyecek

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) “Kırsalda Daha İyi Bir Yaşam İçin Kooperatifçilik Panelini” Muş’ta düzenliyor. Kooperatifçilik, Hayvancılığın Gelişmesi, Kırsal Turizmin Gelişmesi, Kooperatifçilik Girişimi ve Kırsal Kalkınmada Kooperatifçilik konularının ele alınacağı panel alanında uzmanlar tarafından sunumlar yapılacak.

DAKA, Kırsal Kalkınmanın en etkili sosyo-ekonomik araçlarından olan kooperatifçilik konusunda farkındalık ve duyarlılık sağlayacak, Muş ili ve bölge düzeyinde etkin ve etkili kooperatifçiliğin gelişimine katkı sağlamak üzere 20 Eylül 2021 pazartesi Saat 09.00'da Muş Öğretmenevinde “Kırsalda Daha İyi Bir Yaşam İçin Kooperatifçilik Paneli” düzenlenecek.

Düzenlenecek olan panele Ankara Üniversitesi Ziraat fakültesinden Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pala ve Amesia Çalışan Arılar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Güner Aslan katılarak birer sunum yapacaklar. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Bülent Gülçubuk, Panelin moderatörlüğünü yapacak. Gülçubuk ayrıca “Dünyada ve Türkiye’de daha iyi bir yaşam için kooperatifçilik” başlıklı bir sunumda yapacak.

Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen “Hayvancılığın Gelişmesinde Kooperatifçilik”, Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pala, “Kırsal Turizmin Gelişimde Kooperatifçilik”, Amesia Çalışan Arılar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Güner Aslan, “Kendi dinamiklerine dayalı kooperatifçilik” ve son olarak ise Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük “Kırsal kalkınmada model bir kooperatifçilik” başlıklı sunumlar yapacaklar.