ASYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

2020 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KAMU KURUMLARINDA MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

MUŞ BELEDİYESİ KIŞ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

ANAOKULLARINA UZAKTAN EĞİTİM VERİLECEK

MİNİK AREN, SAĞLIĞI İÇİN YARDIM ELİ BEKLİYOR

İÇME SUYU PROJESİNİN İHALESİ SONUÇLANDI

KORUMA ALTINDAKİ ÇOCUKLARA EĞİTİM

Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki koruma altında olan çocuklara İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimi verildi

Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetle İl Müdürlüğü konferans salonunda Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü personelleri tarafından İş ve Meslek Danışmanlığı eğitimleri verildi.

Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evi Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM) ve Çocuk Evleri Sitesi (ÇES) bünyesinde bulunan 13-15 ve 16-18 yaş grubundaki gençlere yönelik eğitim hizmetleri devam ediyor. İŞKUR il müdürlüğünde görev yapan iş ve meslek danışmanlarından eğitim alan gençler, buralarda ilgi ve yeteneklerine uygun mesleklere yönlendiriliyor.

İş ve Meslek Danışmanlarının verdiği eğitimde; çocuk kuruluşlarında kalan çocuklara ilgi ve ihtiyaçları ile mesleklerin ve işin gerektirdiği nitelikler, şartların karşılaştırılarak çocukların istek ve durumuna en uygun iş ve meslek seçimi,  seçilen meslekle ilgili eğitim olanaklarından yararlanılması,  işe yerleştirilmesi, işe uyumunun sağlanması gibi konularda bilgiler verdiler.

Proje kapsamında gençlere verilen eğitimlerde meslek seçiminin önemi ve kariyer belirleme, iş arama becerilerinin geliştirilmesi, işverenlerin beklentileri, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, aktif işgücü programları kapsamında işbaşı eğitim programından yararlanma, özel politika gerektiren gruplara yönelik olarak düzenlenen mesleki eğitim kurslarından yararlanma, iş hayatı ve işe uyum, mesleki yönelim test bataryası uygulamaları konuları anlatıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Muş Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy; Devlet himayesindeki çocukların korunması, bakımı, bedensel, eğitsel, psiko-sosyal gelişimleri ile bir iş veya meslek sahibi edilmeleri ve topluma yararlı kişiler olarak yetişmelerinin sağlanmasına yönelik hizmetlerimiz sürekli geliştirilmekte ve çocuklarımızı destekleyici çalışmalar hayata geçirilmektedir. İl Müdürlüğümüzce çocukların geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını konusunda farklı kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği geliştirilmektedir.  Ayrıca korunma ihtiyacı olan çocuklarımızın iş ve meslek sahibi edindirilmeleri ve kariyer planlamalarının kurumsal düzeyde yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.