MİLLİ TAKIMI, ŞAMPİYONALARA HAZIRLANIYOR

Kayaklı Koşu Milli Takımı sporcuları, Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) yerleşkesinde haftanın 6 günü 2’şer saat antrenmanları gerçekleştirerek dünya ve Avrupa şampiyonalarına hazırlanıyor

Kayaklı Koşu Milli Takımı sporcuları, dünya ve Avrupa şampiyonalarına Muş'ta asfalt üzerinde yaptıkları çift antrenmanla hazırlanıyor. Türkiye’yi, Avrupa’da temsil edecek olan kayaklı Kayaklı Koşu Milli Takımı sporcuları, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için kondisyon çalışması yapıyor. Muş Alparslan Üniversitesi yerleşkesinde antrenmanlarını sürdüren milli sporcular, haftanın 6 günü 2’şer saat ağırlık ve güç antrenmanları gerçekleştirerek yarışlara hazırlanıyor. Asfalt üzerinde güce dayalı çalışma yürüten sporcular, Türk bayrağını Avrupa’da göndere çekmek için ter döküyor.

AMED OĞLAĞO: “200 ÜZERİNDE YARIŞA KATILDIM”

Kayakta birçok başarıya imza atan milli takım sporcusu ve aynı zamanda Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi AmedOğlağo, 11 yıldır kayaklı koşuyla ilgilendiğini söyledi. Oğlağo, “24 yaşındayım. Kayaklı koşu sporunu yapıyorum. 7 yıldır milli takım sporcusuyum. 200 üzerinde yarışa katıldım. Çok sayıda madalyam var. Şu anda tekerlekli kayak antrenmanlarıma devam ediyorum. Haftanın 6 günü 2’şer saat antrenman yapıyorum. Şu anda kışa hazırlık yapıyorum. Hedefimiz şubat ayında yapılacak olan dünya şampiyonasında ülkemizi ve bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek. Antrenmanlarımızı üniversite yerleşkesinde yapıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan üniversite Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat beye çok teşekkür ediyorum” dedi.

BERNA YILMAZ: “YAZIN ASFALT ÜZERİNDE, KIŞIN İSE KAR ÜZERİNDE ANTRENMAN YAPIYORUZ”

Muş Alparslan Üniversitesi Antrenörlük Bölümü'nde eğitimine devam eden milli sporcu Berna Yılmaz da yaklaşık 10 yıldır bu sporu yaptığını ifade etti. Şu anda biatlon (kayaklı koşu ile tüfekli atışın bir araya getirildiği kış sporu) ve Dünya Avrupa Şampiyonası için hazırlandığını belirten Yılmaz, “Asfalt üzerinde kondisyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Tekerlekli kayak kayıyoruz. Yazın asfalt üzerinde, kışın ise kar üzerinde antrenman yapıyoruz. Haftanın 6 günü antrenman yapıyoruz. Günde en az iki saat çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“50 SPORCUMUZUN 20’Sİ AKTİF MİLLİ SPORCU”

17 yıllık sporculuk kariyerinin ardından yaklaşık 10 yıldan bu yanadır da antrenörlük yaptığını dile getiren Antrenör Fehmi Oğlağo ise, “50 sporcumuz var. 50 sporcumuzun 20’si aktif milli sporcudur. Yaz mevsiminde antrenmanımızı tekerlekli kayak üzerinde kışa ön hazırlık için yapıyoruz. Sporcularımızın 4’ü olimpiyatlara hazırlanıyor, 4’ü de İtalya’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor. Burada kros ve dağ antrenmanları yaptırıyoruz. Kondisyon ve güç depolamaları için çift antrenman yaptırıyoruz. Bir grup sabah, bir grup da öğleden sonra antrenman yapıyor. Antrenmanlarımız yaş gruplarına göre değişiyor” diye konuştu.
2023 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

“ÇALIŞMA HAYATINDAKİ BİRÇOK SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

ASYA, ÜNLÜ KÖŞE YAZARLARININ RADARINDA

BİNGÖL: “ŞİDDETLE İLGİLİ ÖZEL MAHKEMELER KURACAĞIZ”

İHTİYAÇ FAZLASI SAMAN ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLİYOR

MUŞ CEVİZİ TEZGAHLARI SÜSLÜYOR

MUŞ’TA 34 BİN ARAÇ TRAFİĞE KAYITLI