18 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALINACAK

5 BİN SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALINACAK

TÜBİTAK 90 PERSONEL ALACAK

ASYA’DAN AK PARTİ’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KAR İŞSİZLERİN EKMEK KAPISI OLDU

KIRSALDAKİ TEK KATLI EVLER VE ARAÇLAR KARA GÖMÜLDÜ

BELEDİYEDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

MUŞ AFAD PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Muş İl Sağlık Müdürlüğü´nde görevli uzman eğitmenler, Muş İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü´nün personellerine ilkyardım eğitimi verdi.

Muş İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü´nün personellerine ilkyardım eğitimi verildi. İki grup halinde uygulamalı olarak verilen eğitimler dört gün sürdü.  Dört gün süren temel ilk yardım eğitimi, İl Sağlık Müdürlüğü´nde görevli uzman eğitmenler tarafından verildi. AFAD personellerine verilen temel ilk yardım eğitimi ile ilgili bir açıklamada bulunan AFAD Müdürü Veysi As,ilkyardım eğitimcilerince AFAD personellere verilen temel ilk ilkyardım eğitimde; ilkyardım konusunda pratik bilgiler anlatıldı.  Eğitim boyunca pratik bilgilerin yanı sıra uygulamalar şeklinde eğitimler verildiğini belirten As, uygulamalı eğitimler sayesinde personelin derse etkin katılımı daha da arttığını söyledi. Müdür As: ?Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün tüm personeline yönelik İl Sağlık Müdürlüğü uzman eğitmen personeli tarafından iki grup halinde uygulamalı olarak dört gün süren temel ilk yardım eğitimi verilmiştir. Eğitimler oldukça verimli geçti? dedi.

?İlk Yardım İnsan Hayatı İçin Çok Önemlidir?

Uzman eğitmenler, verdikleri ilkyardım eğitimi ile ilgili olarak şunları aktardılar: ?Bilinçli bir şekilde yapılan ilkyardımın insan hayatını kurtarmada öncelik oluşturuyor. Eğitim boyunca personele insan vücudu ve işleyişi; hasta, yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, ısı dengesi bozuklukları, kırık, ezilme ve burkulmalar, kafatası ve omurilik yaralanmaları, bilinç bozukluğu, havaleler, hayvan ısırmaları ve sokmaları, vücutta solunum yolları tıkanmaları, boğulmalar ve zehirlenmeler, hastanın taşınması konularında bilgiler veriyoruz. Bu bağlamda bizde ilkyardım eğitimlerimize devam ediyoruz. Bugünde AFAD ekibimize, eğitim boyunca pratik bilgilerin yanı sıra cansız mankenler üzerinde uygulamalarda bulunarak, eğitimlerimizi verdik. İlk yardım insan hayatı için çok önemlidir? dediler.