BELEDİYE, EĞİTİM PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

MUŞSPOR’DAN BİR GALİBİYET DAHA

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ UYGULAMA SINAVI YAPILDI

MUŞSPOR, BÜYÜK TAKIM GRUPLARININ ORTAK NOKTASI OLDU

“YAŞLILARIMIZIN TOPLUMSAL HAYATTA VAR OLMALARI ÖNCELİKLİ GÖREVLERİMİZ ARASINDADIR”

EĞİTİM FAKÜLTESİ, KAYA’YA EMANET

SABUNCU, MİNİK SPORCULARLA BULUŞTU

MUŞLULARDAN YILDIRIMSPOR’A ZİYARET

Muşspor’un Cumartesi günü Bursa Yıldırımspor ile karşılaşması için hazırlıklar devam ederken Bursa Muş-Der Başkanı Mahmut Asya ve Yönetimi Yıldırımspor Başkanı Ekrem Senal’i ziyaret ettiler

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. Ligde ilimzi temsil eden 1984 Muşspor, 4. Haftada karşılaşacağı Yıldırımspor deplasmanı için hazırlıklar devam ediyor. Bursa’da ikamet eden Muşlular karşılaşma öncesinde Yıldırımspor başkanı Ekrem Senal’i ziyaret etti.

Bursa Muş Der Başkanı Mahmut Asya ve yönetimi, Yıldırımspor Başkanı Ekrem Senal’i ziyaretinde karşılaşmanın dostluk çerçevesinde geçmesi temennisinde bulundular. Yıldırımspor yönetim kurulu üyesi Muşlu hemşerimiz Cahit Ocan’ın da hazır bulunduğu ziyarette birlik mesajı verildi.

Yıldırımspor Başkanı Ekrem Senal, Yıldırım ilçesinin hem Muşluların hem de Yıldırımlı vatandaşların olduğunu dile getirerek; “İki takımda bu lige çok yakışıyor. İnşallah Cumartesi günü dostluğun kazanacağı bir maç olacak. Bu süreçte biz elimizden geldiği kadar daha büyük bir statta oynamak için dilekçemizi verdik ama zemin müsait olmadığı için maalesef Minareli Çavuş spor tesislerinde oynayacağız. Burası hem Muşluların hem de Yıldırımlıların evi, Yıldırım 700 bin nüfuslu bir ilçemiz ve burası Yıldırımlıların evidir. Cahit Ozan’da bir Muşlu olarak yönetimimizde yer alıyor. Benim okul dönemimden birçok Muşlu arkadaşım var dolayısıyla Muş Yıldırımspordur, Yıldırımspor Muş’tur. Biz Muşluları kendi evinde hep beraber güzel bir maç oynamaya davet ediyoruz” dedi.

“BİZ İLK KEZ BU SENE CANLI YAYIN YAPACAĞIZ”

Maçı ilk defa canlı olarak taraftarlara izletme gibi bir çalışmalarının olduğunu kaydeden Başkan Senal; “Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, stadımızın maalesef kapasitesi bin 200 kişi, şehir dışından da gelmek isteyen Muşlu kardeşlerimiz var ama maalesef alamayacağız. Biliyorsunuz il güvenlik kurulunun ve federasyonun tribüne fazla seyirci almama konusunda hassasiyetini bildiğiniz için il dışından gelecekler için biz ilk kez bu sene canlı yayın yapacağız. Normalde seyircimizin gelmesi için canlı yayına izin vermiyorduk ama sırf bu maçta şehir dışındaki ve Muş’taki hemşerilerimizin bu maçı keyifle seyredebilmesi için canlı yayın yapacağız. Maça gelmeyen taraftarlar evlerinden izlesinler ve galip geleni desteklesinler, galip geleni alkışlasınlar. Belki Muş’taki kadar Muşlu Bursa’da var. Dolayısıyla burası da bir Muş, ben bu maçtan ziyade oradaki maç benim için daha keyif olacak. Çünkü buradan hepsi arkadaşlarımız, beraber gideceğiz. İnşallah iki gün önceden gidip hem Muş’u gezeceğiz hem de orada güzel sohbetlerle dostluğumuzu pekiştireceğiz. Önemli olan burada dostluğun kardeşliğin kazanacağı, birliğin beraberlik için şölen havasında güzel bir maç yaşarız. Galip geleni alkışlarız, yenileni ise teselli ederiz.”

TRÜBÜNLER YARI YARIYA KULLANILACAK

Başkan Senal, türbünlerin yarı yarıya kullanılması için başvuruda bulunduklarını belirterek; “Normalde TFF misafir takıma yüzde 5 kontenjan veriyor. Bizim stadımızın kapasite oranına göre bu da 60 kişi eder. Dediğim gibi burası Muş, kendini burada deplasmanda hissetmesin diye biz yüzde 50’ye yüzde 50 yapacağız. Bu konuda yönetim kurulumuzda kararı onaylatıp il güvenlik kuruluna da ileteceğiz. Stadın yarısı Muş, yarısı Yıldırımspor olacak. Biz istedik ki İstanbul’da Bursa’da çok Muşlu var. Hepsi gelsin birlik ve beraberlik için daha büyük bir alanda maçı izlesinler istedik. Biz bu konuda dilekçeler verdik ama zemin bozuk olduğu için bize Timsah Arenada maçı oynatamayacaklarını söylediler. Bursaspor kupa maçını bile orada oynanmayacak. Stadımız küçük ama gönlümüz büyük” şeklinde konuştu.

“MUŞSPOR’UMUZU ŞEHRİMİZ BURSA’DA AĞIRLAYACAK OLMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Bursa Muş-Der Başkanı Mahmut Asya ise Muşspor’u Bursa’da ağırlamanın heyecanı içinde olduklarını belirterek; “Uzun zaman sonra profesyonel lig olan TFF 3.Lig temsilcimiz Muşspor’umuzun rakibi bizden biri. Bursa Yıldırımspor’umuz ile karşılaşacak olan memleketimizin takımı Muşspor’umuzu şehrimiz Bursa’da ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Her iki takımımıza da başarılar diler, dostluk ve rekabetin aynı anda seyir zevki yüksek bir mücadeleye sebebiyet verdiği centilmenliğin kazandığı bir müsabaka olmasın temenni ediyoruz. Siz değerli hemşehrilerimizi stada bekliyoruz. Bursa Muşlular Derneği Olarak Cumartesi günü Yıldırımspor İle Muşspor’un maç öncesi Yıldırım Spor Kulüp Başkanı Sayın Ekrem Senal, Bursa Muş Der bir önceki dönem başkanımız ve aynı zamanda Yıldırımspor Yönetim Kurulu üyesi Sayın Cahit Ozan ve yönetim kurulunu ziyarette bulunduk. Tüm hazırlıklar tamamdır. Tüm halkımızı dostluk çerçevesinde olacak maça davet ediyorum” dedi.