ETÜT PROJE YAKLAŞIK MALİYET HAZIRLAMA HİZMET ALIMI YAPILACAK

DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM İŞİ YAPILACAK

HURDA KARŞILIĞI BİNA YIKIMI YAPILACAK

GÜNDÜZÖZ: “HERKES MASKESİNİ TAKACAK”

“300 BİN VATANDAŞA EĞİTİM VERECEĞİZ”

ASYA, İLK DOZ AŞINI YAPTI

221 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

MUŞ'TA KANATLI HAYVANLAR SAHİPSİZ BIRAKILMIYOR

Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri doğal ortamlarda kanatlı hayvanları sahipsiz bırakmıyor. Özellikle kırsal kesimlerde yemleme yapan ekipler daha sonra takibe alıyor

Muş Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerince, kış mevsimin çetin geçtiği kentte yiyecek bulmakta zorlanan kanatlı hayvanların doğal ortamlarında desteklenmesi amacıyla yemleme çalışma yaptı.

Merkeze bağlı Derecik köyüne giden ekipler, yüksek kar örtüsünün bulunduğu dağların yamaçlarına ve vadilere yem bıraktı. Ekipler aynı zamanda daha önce bırakılan yemleri de takip ediyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Muş Şube Müdürü Haydar Taşdemir, her yıl kış aylarında yaban hayvanlarının aç kalmaması için doğaya yem bıraktıklarını söyledi.

Yılda ortalama 5-6 ton yem kullanarak yaban hayvanlarını doğal ortamlarında beslemeye çalıştıklarını belirten Taşdemir, şöyle konuştu: "Ekiplerimiz kara aldırış etmeden haftada birkaç kez kuşların yoğun bulunduğu bölgelere giderek yem bırakıyor. Mart'ın sonuna kadar yemleme çalışmalarımız devam edecek. Yem bıraktığımız bölgeleri sürekli takip ediyoruz. Eğer yemler olduğu gibi kalıyorsa, başka bölgelere ulaştırıyoruz."