“MUŞ OVASIYLA NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ”

DEZAVANTAJLI KIZLAR TARİHİ ESERLERLE BULUŞTU

CADDE VE SOKAKLAR AYDINLATILIYOR

ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ VE TOHUM DESTEĞİ

KIRSALDAKİ KADINLARA YÖNELİK HALI KURSU AÇILDI

DOKTORLARDAN "AŞI OLUN" ÇAĞRISI

TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI

ÖZVAR, YÖK BAŞKANLIĞINA ATANDI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın atanmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar seçildi. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Prof. Dr. Yekta Saraç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, yapılan atamalarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın atanmamasının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 2 dönem YÖK başkanlığını yürüten Prof. Dr. M. Yekta Saraç’ın da Muş Alparslan Üniversitesine yakınlığından dolayı şükran borçlu olduğunu ifade etti.

Yeni YÖK Başkanı olan Özvar’ın için iyi dileklerini paylaşan Rektör Polat; “Sayın Cumhurbaşkanımız YÖK Başkanı olarak Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar'ı atamış bulunuyorlar. Çok zor ve bir o kadar da önemli bu vazifede Rabbim yeni Başkanımızı mahcup etmesin. Ülkemiz, Yükseköğretim camiamız ve özellikle üniversitemiz için hayırlı hizmetlerin vesilesi olsun inşallah. Mezunu olmakla iftihar ettiğim üniversitemin rektörünün bu vazifeye layık görülmesi de ayrıca mutlu etti” dedi.

Rektör Polat, Saraç’ın Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanmasıyla tebrik dileklerini ileterek; “YÖK tarihinin en başarılı başkanlarından olan çok kıymetli Prof. Dr. Yekta Saraç hocamıza ulusal ve uluslararası çapta başarılı hizmetleri sebebiyle yükseköğretim kurumları olarak minnettarız. Öte yandan Muş Alparslan Üniversitesi ailesine göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı ayrıca şükran borçluyuz. Hocamızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı olarak atanmış olması münasebetiyle tebrik ediyor, sağlıklı uzun bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.