MUŞ NARKOTİK, ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRDİ

2 BİN 600 RAKIMLI KURTİK DAĞI BEYAZA BÜRÜNDÜ

“DEPREM VE AFET OKURYAZARI İNSANLAR YETİŞTİRELİM”

DSİ, AKARSU YATAKLARINDA ISLAH ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇADIR KURMA EĞİTİMİ VERİLDİ

BULANIK’TA KURSİYER KADINLARA EĞİTİM

KÖYLÜLER KIŞ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

“SAHTE VE ASILSIZ BELGELER SERVİS EDİLMİŞTİR”

TÜGVA Muş İl Temsilciliği, son zamanlarda sosyal medyada ortaya atılan iddiaların sahte ve asılsız olduğu, sistemli bir şekilde servis edildiğini belirtti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Muş İl Temsilciliği İstanbul Adalar da bulunan Gençlik merkezinin tahliyesi ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı. belediye meydanında yapılan açıklamada il temsilciliği üyeleri ve siyasi parti temsilcileri hazır bulundu

TÜGVA Muş İl Temsilcisi Oğuz Akyüz tarafından okunan basın açıklamasında, İstanbul Adalar da bulunan Vakıf merkezinin tahliyesine dikkat çekildi. Gençlik merkezi için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalandığını belirten Akyüz, siyasi parti liderleri, bürokrasi ve devlet memurlarının tehdit edildiğini söyledi.

Akyüz, TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davasının olmadığını ifade ederek; “Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Şehir Hatları Tic. AŞ arasında İstanbul adalar Gençlik merkezimiz için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalanmış, günümüz İBB yönetimi sözleşmeyi, hukuksuzca tek taraflı feshetmiştir. Akabinde, hukuksuzca binamızı işgal etmiş, zabıtalar vakfa ait olan eşyalarımızı gasp etmiş, arkadaşlarımız darp edilmiştir. Altını çizerek belirtelim ki, bırakın tahliye kararını TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır. Gelinen son süreçte, yasal mercilerin vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır.”

“TEŞKİLATIMIZI YIPRATMAK OLAN BU OPERASYON, BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK”

Atılan iftiralara rağmen teşkilat olarak daha da büyüdüklerini belirten Akyüz; “Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen etki ajanı olan bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş,  troll hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır. Yetmemiş bir siyasi parti genel başkanı tarafından vakfımıza ve gençlerimize küfür edilmiştir. Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz. Siyasi parti liderinin devletimizin bürokrasini devlet memurlarını alenen, tehdit sözleri malumunuzdur. Bürokrasiyi tehdit ederek, devletin memurlarını hedef göstererek daha şimdiden, kara listeler oluşturmak 28 Şubat zihniyetinin devamıdır. İktidar olmadan parmak sallama cüretti cuntadan gelen demokrasi alışkanlıklarından olsa gerek. Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır” dedi.

“YÜRÜTTÜĞÜMÜZ TÜM GENÇLİK FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Akyüz, konuşmasının devamında yürütülen tüm gençlik faaliyetlerine devam edildiğini kaydederek; “Gerçekleştirdiğimiz Kuran-ı Kerim ve Siyer eğitimlerini, kültür, sanat, spor projelerimizi gölgelemek, gençlerimiz için çalışan gönüllü kardeşlerimizin şevkini kırmak, bu toprakların kültüründen mayalanmış gençlerin yetişmesine ket vurmak için çabalayanlar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır ve yenilecekler. Bilinmelidir ki ülkemizin ve milletimizin, milli manevi değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi için, yürüttüğümüz tüm gençlik faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bir yerlerden elde ettikleri yalan yanlış bilgilerle tamamen masa başında hazırlanmış asılsız ve sahte belgelerle sözde gazetecilerin, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanlarının, kimlerin fonladığı bilinen medya şirketlerinin bu sahte ve asılsız dosyalarla sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştıkları algılara, tüm şeffaflığımızla yaptığımız açıklamaların dahi çarpıtılmasına ve manipülasyonlara karşı vakur ve erdemli duruşumuzu koruyor hakkımızdaki yalan ve iftira kampanyasına karşı hukuksal tüm girişimleri yapıyoruz; tüm motivasyon ve enerjimizle gençliğimize hizmet etme yolunda durmaksızın yürüyoruz. Ülkemizin 81 ilinde gönüllümüzle birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün daha da büyüyoruz” ifadelerini kullandı.