BELEDİYE, EĞİTİM PROGRAMINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

MUŞSPOR’DAN BİR GALİBİYET DAHA

DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ UYGULAMA SINAVI YAPILDI

MUŞSPOR, BÜYÜK TAKIM GRUPLARININ ORTAK NOKTASI OLDU

“YAŞLILARIMIZIN TOPLUMSAL HAYATTA VAR OLMALARI ÖNCELİKLİ GÖREVLERİMİZ ARASINDADIR”

EĞİTİM FAKÜLTESİ, KAYA’YA EMANET

SABUNCU, MİNİK SPORCULARLA BULUŞTU

ŞAİR GÜVEN, ŞİİR KİTABI İÇİN İMZA GÜNÜ DÜZENLİYOR

Muşlu hemşerimiz şair Müjgan Güven, ‘Anlıyor İnsan Zamanla’ adlı şiir kitabının tanıtım ve imza gününü memleketi Muş’ta düzenleyecek

Yıllar önce Muş’tan ayrılan şair Müjgan Güven, ‘Anlıyor İnsan Zamanla’ adlı şiir kitabının tanıtım ve imza günü için memleketine geldi. 121 şiirin yer aldığı kitabın tanıtım ve imza gününü memleketi Muş’ta düzenleyecek olan şair Müjgan Güven, 24 Eylül tarihindeki etkinliğe hemşerilerini davet etti.

Şiir yazmanın bir yetenek olduğunu belirten Şair Güven; “Şiir, insanı en güzel şekilde ifade ediş şeklidir. Şiir, insanın duygularını, düşüncelerini, yaşanmış birikimlerini ruhtan süzerek okura estetik dizelerle aktarmasıdır. Şiir aynı zamanda öğreticidir, hayatı demlemektir.  Şiir, bugün eve gideyim şiir yazayım demekle olmuyor. Şiir anlıktır, bazen bir insandan, bazen bir duygudan yola çıkarsınız anlık bir anda dökülür kaleminizin ucundan. Şiir yazmak bir yetenektir. Şiir insanın hayatında olmalıdır. Şiir yolculuğunda çok güzel insanlar tanıdım. Çok güzel dostluklar edindim” dedi.

“DAHA ÇOK DUYGU DÜŞÜNCE BAZINDA ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM”

Şair Güven, duygu ve düşünce bazında çalıştığını kaydederek; “Lise yıllarından beri şiir yazmışlığım oldu ama profesyonel anlamda 5 yıldır şiir yazıyorum ve yazmaya da devam edeceğim. Şiir benim yaşam şeklim, hayata tutunma nedenim. Bu konuda beni cesaretlendiren çok güzel etkileşimle karşılaşıyorum. İnsanlar Müjgan hanım ben bu dizede kendimi buldum dedikleri zaman benim için her şey bitmiştir. Şiirle yüreklere dokunuyorsunuz. Şiir kendi içinde çeşitlere ayrılır. Ben lirik şiir yazıyorum. Daha çok duygu düşünce bazında anlatmaya çalışıyorum. Bu kitap projesi yaklaşık 3 yıldır falan vardı. Maalesef pandemiden dolayı ertelemek zorunda kaldım. Benim en büyük hayalim ilk imza günümü kendi memleketimde yapmaktı. İnsanlara bir hoşluk bir etkinlik bırakmak. Ara ara gelsem de yaklaşık 30 yıldır memleketimden uzaktayım. Benim için çok değerlidir bu şiir kitabı, insan değer verdiği şeyleri sevdikleriyle paylaşmak ister, bende memleketimi, insanını çok seviyorum. Bu heyecanımı ilk olarak memleketimin insanlarıyla paylaşmak istedim. İnşallah bu hayalimi gerçekleştireceğim” ifadelerini kullandı.