“AK PARTİ MİLLETİN KURDUĞU, BUGÜNE KADAR DA MİLLETİN GETİRDİĞİ BİR PARTİDİR”

MŞÜ FAKÜLTELERİ GÖZ DOLDURUYOR

YAVUZ: “BİZ BİR DAVANIN NEFERLERİYİZ”

JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE

ENGELLİLERDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

BEYAZ ESARET KENDİSİ GÖSTERDİ

AK PARTİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

SINAVI KAZANAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KAMPÜS HASRETİ

Koronavirüs salgını, üniversite öğrencilerinin hayallerini de yarım bıraktı. Üniversiteyi kazanan gençler hayallerindeki kampüs ve amfileri henüz göremediler

Dünyada küresel salgın ilan edilen koronavirüs (CPVİD-19) salgını tüm insanların hayalini yarım bıraktığı gibi üniversite öğrencilerinin de amfilerde ders görme hayalini yarım bıraktı. Yıl boyunca çalışarak, hayal ettikleri başarıya ulaşan üniversite öğrencileri kazandıkları okulların sıralarına bile oturamadılar.

Okulunu görme hasretinde olan öğrencilerden Dilek Söylemez, sınavı güzel bir puanla kazandığını belirterek, İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi mühendislik fakültesine yerleştiğini söyledi.

Üniversitede yapılan faaliyetleri merak ettiğini belirten Söylemez; “Yıl boyunca çok çalıştım. Çok şükür hedefim olan fakülteyi kazandım. Malumunuz dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle henüz okumu görme şansım olmadı. Kampüsteki amfilerde ders görme hayalim ertelenmiş oldu. Ama eğitimimize online olarak devam ediyoruz. Çevrimiçi olarak aldığımız derslerde hocalarımız elinden gelen her şeyi yapıyor. Biz öğrenciler de kendimizi konsantre edersek alacağımız eğitimden geri kalmış sayılmayız. Tek temennim biran önce bu süreci atlatıp, okuluma kavuşmak istiyorum” dedi.

“KAMPÜSTE ÇAY İÇMEYİ HEP HAYAL ETMİŞTİM”

Amfide işlenen dersleri çok merak ettiğin söyleyen Delal Karakaya, “Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesini kazandım. Ama halen okulumu görmek nasip olmadı. Sadece internet üzerinden inceledim. Koronavirüs salgınından önce üniversitede eğitim gören arkadaşlarımızdan duyduğumuz şeylerin haricinde herhangi bir fikrim yok. Ama amfilerde ders görüp, kampüste arkadaşlarımla birlikte çay içmeyi hayal etmiştim. Ama şimdi katıldığım onliner derslerde arkadaşlarımızla sanal ortamda sohbet ediyoruz. Ülke olarak bu sürecinden de üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.