“MUŞ OVASIYLA NE KADAR İFTİHAR ETSEK AZ”

DEZAVANTAJLI KIZLAR TARİHİ ESERLERLE BULUŞTU

CADDE VE SOKAKLAR AYDINLATILIYOR

ÇİFTÇİLERE SÜT SAĞIM MAKİNESİ VE TOHUM DESTEĞİ

KIRSALDAKİ KADINLARA YÖNELİK HALI KURSU AÇILDI

DOKTORLARDAN "AŞI OLUN" ÇAĞRISI

TARİHİ İLÇEDE ASFALT ÇALIŞMASI

YAMAN: “DEVLET MİLLETE GÖRE ŞEKİL ALIR”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Cemil Yaman, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Muş’ta yaptığı konuşmada devletin millete göre şekil aldığını söyledi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Bölge Koordinatörü ve Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’a geldi. İl, İlçe ve Belde Belediyeleri ziyaretlerinden oluşan program 3 gün devam edecek.

Milletvekili Yaman, ilk ziyaretini Muş Belediyesine gerçekleştirerek, Porsor Ana Kadın ve Kültür Merkezinde kadın kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergiyi ziyaret etti. Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Kızılağaç Belde Belediyesine geçen Yaman, Belediye Başkanı Burhan Öğüt, belde teşkilatı ve Belediye Meclis üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Öğüt’ün makamında gerçekleşen ziyarette partililerle tanışan Yaman, talep ve önerileri dinleyerek, vatandaşlara hizmet sunmak için hizmetkar olduklarını söyledi.

Ziyarette bir konuşma yapan Milletvekili Yaman, vatandaşa hizmetkar olmak için yollara çıktıklarını ifade ederek; “Allah birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin. Arkadaşlar husumete ayıracak zamanımız yoktur. Biz sevgi inancının mensubuyuz. Allah resulü buyuruyor ki; ‘siz iman etmedikçe cennete gidemezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız.’ İman ettim diyenler birbirini sevmek zorundadır. Bu kahraman millete hizmetkârlık yapacağız. Bizim işimiz gücümüz bu millet olacaktır. Bu millet daha güzel yaşansın diye yollardayız. Sayın Cumhurbaşkanımız bu millet için ömrünü ortaya koymuştur. Onun için biz yerel yönetimler çok çalışmak zorundayız. Gönül siyaseti ve gönül belediyeciliği olmak zorundayız. Ülke nüfusumuz 85 milyon, bizim düşmanımız yok, sadece siyasi rakiplerimiz vardır. Bu rakiplerimize gidip kendimizi anlatacağız. Biz size hizmetkâr olmaya geldik diyeceğiz. İbni Haldun iktisat ilmini oluştururken, diyor ki insanoğlu her şeyi istiyor. İmkânlar kısıtlı o zaman bir ilim geliştirmemiz lazım. Kısıtlı olan imkânları pay edelim” dedi.

“BİZ 85 MİLYON OLARAK ÇOK RENKLİ BİR TOPLUMUZ”

Türkiye’nin 72 fırkaya ev sahipliği yaptığını belirten Milletvekili Yaman, konuşmasının devamında; “Şimdi yıl 2021 Muş şehir vilayetinin suyunda hala sorun var. Biz birileri gibi mazeret uyduramayız. Ben kendimi suçlu sayıyorum. Ben bu milletin verdiği vergi ile maaş alıyorum. Bir kusur varsa onda benim de payım var. Muşlunun verdiği vergiden de maaş alıyorum. Herkes halkın hizmetkârıdır. Biz kendi insanımız daha güzel yaşasın diye yollardayız. Gideceğiz herkese elimizi uzatacağız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile bu yola çıktık. Mesela Suriye diye bir devlet var. 10 milyon vatandaşı ülke dışındadır. Öyle devlet olsa ne olur, olmasa ne olur. Öyle devletin bir anlamı yok. Biz 85 milyon olarak çok renkli bir toplumuz. Kürt, Türk, Gürcü, Laz, Bulgar ve Komak var. 72 fırkadan insan yaşıyor. Allah’a hamd olsun bir arada yaşayabiliyoruz. Biz 5 milyon mülteci barındırıyoruz. Suriye’nin nüfusunun yarısı kadar mülteci misafir ediyoruz. Bu bizim milletimizin güzelliğidir, devletin değil. Milletimiz güzel bir millettir. Devlet millete göre şekil alır. Mesela Suriye devletini Suriye halkı oluşturmuş. Demek ki başaramamışlar. Bizim devletimizi de bizim halkımız oluşturmuş. Her kesimden insanlar var. Allah siz belediye başkanlarımıza güç kuvvet versin ki halkımıza hizmet etsinler. Bugün burada sizinle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getiriyorum. Bu vesile ile her birinize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.